Hallo allemaal. Ik ben al geruime tijd lid van het forum, zonder mij ooit voorgesteld te hebben. Bij deze dus: Ik ben Evert van Kan uit het bouwjaar 1943. Ik woon thans in Bakkum, gemeente Castricum. In mijn werkzame leven was ik leraar werktuigbouw op de Bedrijfsschool van toen der tijd Hoogovens IJmuiden.
Sinds de Corona-periode houd ik mij als hobby bezig met het opknappen en reviseren van tapedecks. De merken Revox, Akai en Teac hebben daarbij mijn voorkeur. Na de revisie van twee Revox A77 MK3 decks, één Teac XR3, een Revox B77 MK2 en een Revox B77 MK1 ben ik nu de gelukkige bezitter van een Revox B77 MK1 en een Akai GX620. Naast deze hobby ben ik al jaren een enthousiast blaasmuzikant, o.a. in een ouderenorkest. Ik blaas daar de euphoniumpartij; lijkt op een iets kleinere tuba.
MIJN VRAAG: Bij het reviseren van mijn Revox B77 MK1 heb ik het probleem dat wanneer ik opneem en de voor-nabandschakelaar omzet een flinke geluidspuls in de speakers of op de koptelefoon hoorbaar is. Aan de VU-meters te zien gaat het uitsluitend om het rechter kanaal; de LED-piekmeter licht daarbij ook op. Ik heb van alles geprobeerd maar kan de oorzaak niet ontdekken. Deze storing hoor ik tijdens het schakelen op de speakers en de hoofdtelefoon, maar de storing wordt (gelukkig) niet op de tape opgenomen.
Kan iemand mij op weg helpen? Bij voorbaat mijn dank.